Konferencja programowa Zamojskiej Koalicji Obywatelskiej

 

Nielegalna kampania kontrkandydatów

 

Odpowiedź na pismo z PGK

 

Boiska, kładka i droga

 

Sport i rekreacja są bardzo ważne. To nie tylko sposób na aktywne spędzanie czasu i kształtowanie charakteru ale także profilaktyka do utrzymania lepszej formy.
Dlatego kontynuujemy temat.
Jak lepiej udostępnić i wykorzystywać obiekty, które już w Zamościu mamy.
Dojazd nad zalew i do boisk treningowych. A może kładka nad torami i dostęp do boisk bezpośrednio ze Szczebrzeskiej przez teren dworca PKP?

Technologia łączenia barierek

 

Trzeba dalej rozwijać drogi dla rowerzystów. To najlepsza alternatywa dla przemieszczania się samochodami. To także świetna rekreacja. Aby jednak unikać wypadków i potrąceń najlepiej gdy rowerzyści mają wydzielone, dobre drogi.

Gdy robimy nowe inwestycje musimy pilnować jakości i estetyki wykonanych robót. Wydajemy publiczne pieniądze a inwestycje mają nam służyć przez lata.

Zamienił stryjek... czyli jak miasto oddało dobrą działkę marketowi

 

Tyle mówimy o ograniczaniu handlu wielkopowierzchniowego w centrum miast.
Tmczasem obecne władze w Ratuszu zamieniają miejskie działki aby francuski koncern E.Leclerc mógł rozwijać w centrum miasta wielkopowierzchniowy market.

W dodatku prezydent Wnuk oddaje działkę przylegającą do szkoły nr 4 czym uniemożliwia dalszy rozwój infrastruktury szkolnej (np otwartej pływalni). A partia PIS w osobie wpływowego polityka z Chełma to popiera - chyba wbrew lokalnym strukturom, które lepiej widzą co się dzieje w Zamościu.

Nie bądźmy obojętni. To nasze miasto.

Potrzebny jest lepszy gospodarz, lepszy prezydent

 

Mamy unikalny produkt turystyczny. Aby zarabiać na nim godne pieniądze musimy wydłużyć sezon turystyczny i ściągnąć więcej turystów na dłużej niż kilka godzin.
Podstawą jest jednak zadbanie o infrastrukturę bo na kolejną rewitalizację nie ma szans. Dlatego potrzebny jest lepszy gospodarz, który dba o to co jest, a nie podąża za modą i świecidełkami.

Trudna sytuacja w PGK Zamość

 

Wszyscy korzystamy z usług PGK - ale czy w PGK wszystko jest w porządku ?
Rosnące koszty zarządu. Kwestia spalarni śmieci. Dziwny przetarg i wybór ofert z ceną o 1/3 wyższą.
Nie możemy też zapominać o utracie przez Zamość ponad 40 milionów subwencji na modernizację oczyszczalni ścieków. To przecież było jednym z powodów cofnięcia poparcia zamojskich struktur PIS dla prezydenta Wnuka.

Subwencji na modernizację oczyszczalni nie ma a mieszkańcy okolic oczyszczalni skarżą się na coraz większy fetor. Zapraszam do obejrzenia krótkiej wypowiedzi w temacie PGK.

Koalicja Obywatelska

 

Otrzymałem popracie czterech partii: Platformy Obywatelskiej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Nowoczesnej i Polskiego Stronnictaw Ludowego. Ponadto obdarzyły mnie zaufaniem organizacje i grupy społeczne działające w Zamościu.